Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 при визитата си на Локомотив (Москва) и записа първа победа в група D на Шампионската лига. В другия мач Ювентус разби Байер (Леверкузен) с 3:0 в Торино.

„Дюшекчиите“ имаха превъзходство още през първата част, но в нея не успяха да стигнат до гол, след като Диего Коста пропусна най-изгодното положение за тях на празна врата.

След почивката гостите затвърдиха доминацията си на терена с гол на Жоао Феликс (48), възползвал се от извеждащо подаване на Мората. Португалецът трябваше да прави добавка, за да реализира гола си.

Феликс и Мората изработиха и втория гол, реализиран от Томас Партей (58). Бившият играч на Бенфика центрира към Мората, който насочи топката към тъмнокожия халф, който не сгреши, а попадението бе преразгледано и признато от ВАР.

В заключителните секунди Димитри Баринов имаше възможност да вкара гол за домакините, но нацели гредата.

След успеха си Атлетико има 4 точки на второто място, а Локомотив е трети с 3.