Ростов изненада Аякс и завърши наравно 1:1 като гост в първи плейоф за влизане в групите на Шампионската лига, с коего наклониха везните да продължат напред към себе си.

Ростов изненадващо откри в 13-ата минута, когато Кристиан Нобоа изпълни по отличен начин пряк свободен удар и остави безпомощен холандския вратар.

Аякс се хвърли да изравнява и в 38-ата минута стигнаха до дузпа, която Дави Клаасен превърна в гол.

През втората част Аякс направи всичко по силите си да изтръгне победата, но късметът се усмихна на гостите, които запазиха вратата си суха.

Така в реванша холандският гранд ще трябва да търси задължителна победа или равенство, различно от 1:1, за да намери място в груповата фаза на Шампионската лига за краен успех.