Селтик върви уверено към групите на Шампионската лига след убедителното 5:2 у дома над Апоел Беер Шева в първия мач от плейофа между двата състава.

Шотландският шампион се виждаше сигурен победител, след като поведе с 3:0, но трябваше да потрепери, след като допусна два бързи гола до 3:2. Тимът на Брендън Роджърс обаче си осигури категорична победа с нови две попадения за крайното 5:2.

Том Рогич изведе домакините още в 9-ата минута след прецизен удар.  С 2 гола на Лей Грифитс - с глава в 39-ата и от пряк свободен удар в 45-ата, Селтик водеше с 3:0 още на полувремето.

Апоел се върна в мача с два бързи гола. Първо Лусио Марана, с индивидуална атака, намали в 55-ата, а 2 минути по-късно Маор Меликсон направи 3:2 след страхотен изстрел.

В 74-ата минута Муса Дембеле успокои Селтик, след като овляда след удар на Лей Грифитс и с глава реализира за 4:2, а в 85-ата Скот Браун оформи крайно 5:2, давайки солиден аванс на Селтик преди реванша.