Борусия (Дортмунд) и Севиля завършиха при 1:1 в двубой от група G на Шампионската лига.

Гостите първи имаха възможност да стрелят опасно към вратата на Борусия, но Иван Ракитич прати топката над напречната греда в 12-ата минута. Минути по-късно хърватинът центрира от фаул, а Тонги Нианзу откри резултата с глава (0:1).

Борусия (Дортмунд) поиска дузпа в 28-ата минута за падане на Джуд Белингам в наказателното поле, но реферът замълча. Младата звезда на "жълто-черните" успя да изравни резултата в 35-ата минута след пас на Тома Мюние (1:1).

Минути по-късно Белингам шутира опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

В другата среща от групата от по-рано днес Копенхаген и Манчестър Сити завършиха при 0:0.

В класирането води Сити с 10 точки, следван от Борусия със 7, Севиля и Копенхаген с 2.