Челси разби Севиля с 4:0 като гост и си осигури първото място в група Е на Шампионската лига. Оливие Жиру се развихри и вкара всичките четири попадения за лондончани.

Още в 8-ата минута „сините“ поведоха. Кай Хаверц асистира на Жиру, който вкара първия си гол в мача. До края на полувремето ВАР се намесваше два пъти, за да реши, че няма дузпи нито за единия, нито за другия тим.

В 54-ата минута Жиру получи от Матео Ковачич и копна топката за 0:2. След още 20 минути игра Жиру вкара с глава, за да оформи хеттрика си.

В 82-ата минута Серхи Гомес извърши нарушение, което доведе до дузпа за Челси, а зад топката застана голмайсторът Жиру, койте не сгреши от бялата точка и оформи крайния резултат.

Тимът на Франк Лампард събра 13 точки и си осигури първото място, докато испанците остават втори с 10. Краснодар пък ще играе в Лига Европа, след като по-рано победи Рен с 1:0 и събра 4.

В последните двубои от груповата фаза Челси ще посрещне Краснодар, а Севиля ще гостува на Рен.