Шведският шампион Малмьо ще играе за влизане в групите на Шампионската лига срещу Лудогорец, след като спечели с 2:1 при визитата си на Рейнджърс в Газгоу и елиминира шотландския първенец с общ резултат 4:2.

Победата на шведите бе постигната с човек по-малко, тъй като в 45-ата минута нигериецът Иносент беше изгонен. Преди това играчите на Стивън Джерард поведоха с гол на Алфредо Морейос (18). През втората част хърватският голмайстор на гостите Антонио-Мирко Чолак (53, 57) с два бързи гола матира шотландците и вече има пет попадения в надпреварата през този сезон.

Така Малмьо продължава с общ резултат 4:2, като в плейофа ще срещне Лудогорец. Първият мач е в Швеция на 17-и август, след което е реваншът в България на 24 август.

Рейнджърс ще се изправи срещу победителя от двойката Кайрат Алма Ата или Алашкерт в битката за влизане в групите на Лига Европа.

(в първата среща 2:1, общ резултат 4:2)
1:0 Ласина Траоре (27), 2:0 Маркос Антонио (76), 2:1 Сириел Десерс (90)

ЛУДОГОРЕЦ (БЪЛГАРИЯ) – Олимпиакос (ГЪРЦИЯ)  2:2 (4:1 след дузпи)
(в първата среща 1:1, общ резултат 3:3 и 4:1 след дузпи)
0:1 Ян М'Вила (31), 1:1 Рубен Семедо (48-автогол), 2:1 Пиерос Ситириу (57-дузпа), 2:2 Ел Араби (68-дузпа)

Мидтиланд (Дания) – ПСВ АЙНДХОВЕН (Нидерландия) 0:1
(в първата среща 0:3, общ резултат 0:4)
0:1 Брума (90+3)

МОНАКО (Франция) – СПАРТА ПРАГА (Чехия) 3:1
(в първата среща 2:0, общ резултат 5:1)
1:0 Желсон Мартинш (50), 2:0 Александър Головин (56), 2:1 Давид Карлсон (78), 3:1 Софиан Диоп (81)

ЙЪНГ БОЙС (Швейцария) – ЧФР Клуж (Румъния) 3:1
(в първата среща 1:1, общ резултат 4:2)
0:1 Билел Омрани (4), 1:1 Жордан Сибачу (23), 2:1 Николас Моуми Нгамалеу (25), 3:1 Теосон Зиебачеу (42)

БЕНФИКА (Португалия) – Спартак Москва (Русия) 1:0
(в първата среща 2:0, общ резултат 3:0)
1:0 Жоао Марио 58'

Легия Варшава (Полша) – ДИНАМО ЗАГРЕБ (Хърватия) 0:1
(в първата среща 1:1, общ резултат 1:2)
0:1 Бартон Франжич (20)

Рейнджърс (Шотландия) – МАЛМЬО (Швеция) 1:2
(в първата среща 1:2, общ резултат 2:4)
1:0 Алфредо Морелош (19), 1:1 Чолак (53), 1:2 Чолак (58)