Българският шампион Лудогорец елиминира драматично гръцкия първенец Олимпиакос с 6:3 след изпълнение на дузпи на "Хювефарм Арена" в Разград и се класира за плейофната фаза на Шампионската лига. Реваншът от третия квалификационен кръг завърши 2:2 в редовното време и след 1:1 в първата среща се стигна до продължения, в които не падна гол. Ян М'Вила (31) даде аванс на гостите, но в 48-ата минута съотборникът му Рубен Семедо си вкара автогол, а Пиерос Сотириу (57-дузпа) направи обрата пълен. Юсеф Ел Араби (68-дузпа) възстанови равенството. При дузпите "орлите" бяха безгрешни, а Матийо Валбуена и Ахмед Хасан пропуснаха от гостите, които от 86-ата минута играха с човек по-малко след изгонването на Осейно Ба. В спор за място в групите Лудогорец ще се изправи срещу шведския Малмьо, който елиминира шотландския гранд Рейнджърс.

Двубоят започна в спокойно темпо, а първото по-интересно положение бе в 5-ата минута, когато Антон Недялков допусна грешка, но Жосуе Са блокира удара на Масурас. Две минути след това вратарят на гостите Костас Цолакис сбърка при играта си с крака, но топката стигна до защитник на гърците и Сотириу не успя да играе с нея. Секунди след това Недялков центрира в наказателното поле, но нямаше негов съотборник, който да успее да застраши вратата на Цолакис.

В 16-ата минута гостите от Гърция тръгнаха на контраатака, но страничният съдия вдигна флага си за засада и спря устрема им. Последваха неточни удари на Каули и Жордан Икоко от изгодни позиции пред вратата на Цолакис. В 31-ата минута гостите поведоха в резултата след грешка при изнасянето на топката от страна на "орлите". Масурас центрира към Ян Мвила, който матира Кахлина с премерен удар по земя за 0:1. Две минути след гола Каули изпълни пряк свободен удар и топката стигна до Десподов, който шутира покрай вратата. В 37-ата минута Десподов напредна с топка в крака и подаде към Сотириу в наказателното поле, който обаче падна и поиска дузпа, каквато не получи. Пет минути по-късно Десподов нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с бранител, но съдията бе категоричен, че защитникът е играл за топката и отсъди корнер.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката Лудогорец изравни резултата и с малка доза късмет. В 48-ата минута Стефан Баджи центрира в наказателното поле, където Сотириу свали топката с глава, а Рубен Семедо си вкара автогол за 1:1. Това е и гол №150 в евротурнирите за "орлите" от Разград. Четири минути по-късно Икоко центрира към Сотириу, но кипърецът не успя да отиграе добре с глава. В 56-ата минута Кирил Десподов бе повален от Танасис Амдруцос в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а секунди по-късно Пирос Сотириу бе точен от бялата точка за 2:1.

В 62-ата минута Клод Гонсалвеш изчисти топката с високо вдигнат крак и главният съдия отсъди корнер, но след това промени решението си без в двубоя да има ВАР и посочи бялата точка, което шокира всички играчи на домакините. Зад топката застана Юсеф Ел Араби, а съдията тотално се ошашави. Преди изпълнението на дузпата гърците решиха да правят смяна, като в игра влезе Валбуена, а реферът Орел Гринфелд даде жълт картон на Вердон, след което му показа и червен. Футболистът нямаше друг картон преди това и объркването забави дузпата, а в крайна сметка Вердон не беше изгонен. Едва в 68-ата минута Ел Араби вкара дузпата и изравни за 2:2.

В 74-ата минута Цолакис отрази с крак опасен удар на Сотириу, а при добавката Десподов прати топката покрай вратата. Три минути след това Десподов центрира към Сотириу, но Ба изби в корнер. Малко след това Десподов шутира силно към близкия ъгъл, но Цолакис успя да избие. В 82-ата минута Масурас шутира от далечна дистанция и Кахлина изби с вещина в корнер. Четири минути по-късно гостите останаха в намален състав. Ба бе изгонен от игра, след като получи втория си жълт картон в двубоя за нарушение срещу Десподов.

С човек повече на терена домакините натиснаха, но не успяха да вкарат гол и се стигна до продължения. В началото на първото от тях Каули опита шут от границата на наказателното поле, но беше блокиран. В 98-ата минута пък влезлият като резерва Алекс Сантана също отправи неточен удар над вратата, а три минути след това повтори същото упражнение. Лудогорец продължи да търси активно гола, докато Олимпиакос се бранеше в очакване на дузпите. В 116-ата минута Доминик Янков бе изведен зад отбраната на гостите и шутира над вратата, но беше и в положение на засада. В крайна сметка се стигна до дузпи, при които "орлите" не допуснаха нито една грешка, а Матийо Валбуена и Ахмед Хасан пропуснаха от гостите.

Така Лудогорец се класира за плейофите и ще спори с Малмьо за място в груповата фаза.

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИАКОС 6:3 след дузпи (2:2 в редовното време и след продълженията)
(в първата среща 1:1)
0:1 Ян М'Вила (31), 1:1 Рубен Семедо (48-автогол), 2:1 Пиерос Сотириу (57-дузпа), 2:2 Юсеф Ел Араби (68-дузпа)

ПРИ ДУЗПИТЕ
1:0 - Пиерос Сотириу вкара първата дузпа, въпреки че Цолаккис усети ъгъла
1:0 - Матийо Валбуена пропуска за гостите, праща топката над вратата
2:0 - Алекс Сантана увеличава преднината на "орлите"

5 - Антон Недялков допусна грешка, но Жосуе Са блокира удара на Масурас
7 - Костас Цолакис сбърка при играта си с крака, но топката стигна до защитник на гърците и Сотириу не успя да играе с нея
9 - Недялков центрира в наказателното поле, но нямаше негов съотборник, който да успее да застраши вратата на Цолакис
16 - гостите тръгнаха на контраатака, но страничният съдия вдигна флага си за засада и спря устрема им
18 - Каули получи от Антон Недялков на дъгата на наказателното поле, обърна се и шутира покрай вратата на Цолакис
19 - Жордан Икоко шутира от изгодна позиция над вратата
29 - Ел Араби стреля опасно, но топката бе избита в корнер
31 - ГОООЛ за Олимпиакос! След грешка при изнасянето на топката Масурас центрира към Ян Мвила, който матира Кахлина с премерен удар по земя за 0:1
33 - Каули изпълни пряк свободен удар и топката стигна до Десподов, който шутира покрай вратата
37 - Кирил Десподов напредна с топка в крака и подаде към Сотириу в наказателното поле, който обаче падна и поиска дузпа, каквато не получи
42 - Десподов нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с бранител, но съдията бе категоричен, че защитникът е играл за топката и отсъди корнер
45+1 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Икоко навлезе в наказателното поле и беше блокиран, а топката излезе в корнер
48 - АВТОГОЛ на Олимпиакос! Стефан Баджи центрира в наказателното поле, където Сотириу свали топката с глава, а Рубен Семедо си вкара автогол за 1:1
52 - Икоко центрира към Сотириу, но кипърецът не успя да отиграе добре с глава
56 - ДУЗПА за Лудогорец! Кирил Деподов бе повален в наказателното поле от Андруцос и съдията посочи бялата точка
57 - ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу бе безапелационен и реализира дузпата за 2:1
63 - ДУЗПА за Олимпиакос! Клод Гонзалвеш изчисти топката в корнер с високо вдигнат крак, а съдията Орел Гринфелд посочи ъгловото флагче, но след това промени решението си и отсъди дузпа за нарушение срещу Юсеф Ел Араби, който получи медицинска помощ
65 - Съдията Орел Гринфелд показа първо жълт картон на Вердон, а след това и червен, но футболистът не бе получавал друг картон преди това и в крайна сметка не бе изгонен
68 - ГОООЛ за Олимпиакос! Юсеф Ел Араби се разписа от бялата точка изравни за 2:2
74 - Цолакис отрази с крак опасен удар на Сотириу, а при добавката Десподов прати топката покрай вратата
77 - Десподов центрира към Сотириу, но Ба изби в корнер
79 - Десподов шутира силно към близкия ъгъл, но Цолакис успя да избие
82 - Масурас шутира от далечна дистанция и Кахлина изби в корнер
86 - Ба бе изгонен от игра, след като получи втория си жълт картон в двубоя за нарушение срещу Десподов
90+4 - Папе Сисе опита удар от далечна дистанция и Кахлина хвана топката
90+6 - Край на редовните 90 минути! След равенство 2:2 ще има продължения
..............................................................................................................................................
91 - Начало на първото продължение
93 - Шут на Каули от границата на наказателното поле беше блокиран
98 - Алекс Сантана стреля от дистания, но над вратата на Цолакис
101 - Сантана отново шутира отдалеч над вратата на гостите
103 - Каули центрира в наказателното поле и Сантана отправи слаб удар с глава право в ръцете на Цолакис
104 - Алекс Сантана с точен удар от дистанция в ръцете на гръцкия страж
105+1 - Край на първото продължение
...........................................................................
106 - Начало на второто продължение
108 - Клон Гонзалвеш блокира удар на Кунде Малонг
113 - Сисиньо засече с глава центриране в наказателното поле на гостите, но не застраши сериозно вратаря
116 - Доминик Янков бе изведен зад отбраната на гостите и шутира над вратата, но е бил и в положение на засада
119 - Неточен удар на Пиерос Сотириу от движение
120+2 - Край на второто продължение! Резултатът остана непроменен и двата тима изпълняват дузпи

Лудогорец (4-3-3): 71. Кристиян Кахлина - 22. Жордан Икоко, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон , 3. Антон Недялков - 8. Клод Гонзалвеш , 25. Стефан Баджи (88 7. Алекс Сантана), 32. Жосуе Са (93 29. Дорин Ротариу) - 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу , 95. Каули Оливейра
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 29. Дорин Ротариу, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон
Треньор: Валдас Дамбраускас

Олимпиакос (4-3-3): 88. Костас Цолакис - 24. Осейно Ба , 3. Рубен Семедо, 45. Олег Ребчук , 14. 14. Танасис Адруцос (120  27. Кени Лала) - 4. Мохамед Камара, 5. Бухалакис (55 15. Сократис Папастатопулос), 6. Ян М'Вила  (91 18. Кунде Малонг)- 19. Йоргос Масурас (88 66. Папе Сисе), 11. Юсеф Ел-Араби (106 9. Ахмед Хасан), 17. Мариус Врусай (65 28. Матийо Валбуена)
Резерви: 1. Томаш Вацлик, 7. Онйекуру, 9. Ахмед Хасан, 44. Илиас Карагирис, 18. Кунде Малонг, 27. Кени Лала, 28. Матийо Валбуена, 66. Папе Сисе, 15. Сократис Папастатопулос, 17. Мариус Врусай, 25. Светозар Маркович, 90. Василис Соурлис, 97. Лазар Ранджепович
Треньор: Педро Мартинс

Разград, стадион "Хюфефарм Арена"
Съдия: Орел Гринфелд (Израел)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия