Манчестър Сити за пръв път в историята си се класира на четвъртфинал в Шампионската лига. „Сините” разходиха топката за скучно нулево равенство с Динамо (Киев) след като победиха с 3:1 в първия мач.

„Гражданите” извършиха две принудителни смени на централните си защитници. Венсан Компани и Николас Отаменди, който успя да си изкара и жълт картон, напуснаха заради контузии още първото полувреме, но това не повлия на играта.

Хесус Навас накара феновете на домакините да настръхнат в 62-ата минута, когато нацели дясната греда. В края на мача украинците опитаха да се отчетат поне с почетен гол, но защитата на домакините действаше добре и не позволи на Джо Харт да се намесва.

Като цяло домакините владееха играта и не допуснаха изненада, като спокойно изиграха двубоя, за да отворят нова страница в европейската си история.

Резултати, програма и класиране в Шампионска лига - ТУК !!!