Страхотна драма в края лиши Лудогорец от заслужена точка при гостуването на Ливърпул в историческия първи мач на разградчани в Група "B" на Шампионската лига. Интригуващият двубой на митичния "Анфийлд" беше спечелен трудно от "мърсисайдци" с 2:1. Решителният момент дойде във 2-ата минута на добавеното време, когато съдията от Словения Матей Юг даде спорна дузпа на домакините, реализирана хладнокръвно от Стивън Джерард в 93-ата. Реферът видя нарушение на пазилия на висота при дебюта си за Лудогорец канадски национал Милан Борян.

Не само новият вратар на българите блесна в този мач. Целият отбор на Лудогорец игра като равен с равен срещу петкратния европейски клубен шампион, но като че ли и късметът беше на страната на "мърсисайдци". В 72-ата минута Роман Безяк удари греда, а в 83-ата Марио Балотели даде преднина на английския гранд. Изравнителното попадение за разградчани пък отбеляза появилият се на смяна Даниел Абало в 91-ата.

За тежкото гостуване на "Анфилд" Георги Дерменджиев изненада с пускането сред титулярите на Абел Анисе, който партнира на капитана Светослав Дяков в центъра на терена. Мястото на контузения централен защитник Георги Терзиев пък зае Александър Александров. "Орлите" изиграха много силно първо полувреме. Избраниците на Дерменджиев се противопоставиха отлично на противника. В защита разградчани бяха перфектни, а вратарят Борян блесна с доста спасявания.

В първите 10 минути играта беше равностойна и без сериозни опасности пред двете врати. В 23-ата Ливърпул създаде първата сериозна опасност. Марио Балотели стреля, но защитник изби, топката попадна право на крака на Джерард, чийто силен изстрел беше избит от стража на Лудогорец. В 30-ата минута българите бяха близо до откриването на резултата. Михаил Александров центрира остро пред Миньоле, Козмин Моци за малко щеше да засече топката, но Ловрен успя да я изчисти с глава в корнер. В този момент, както и през по-голямата част от мача, от трибуните ехтяха мощни възгласи "Лудогорец, Лудогорец" и "Българи, юнаци!". Българската агитка надвикваше английските запалянковци, които се пробудиха едва в края на мача, когато любимците им се активизираха.

В 65-ата минута Марселиньо изведе Безяк, който прати топката над напречната греда. В 72-ата словенецът удари греда, а в 82-ата "Анфилд" най-после изригна. Марио Балотели откри резултата с първото си попадение за английския гранд в евротурнирите. Хендерсън центрира в наказателното поле на българите, италианският национал овладя топката между Моци и Анисе, успя да се обърне и с прекрасен диагонален удар прониза безпомощния в тази ситуация Милан Борян - 1:0.

Пълната драма настъпи в 91-ата минута, когато Даниел Абало изравни след отлично извеждащо подаване на друга резерва - Юнес Хамза - 1:1. Секунди след това обаче последва спорното отсъждане на съдията Матей Юг, който посочи бялата точка след падане на Хави Манкийо, който хитро се свлече на земята, след като Милан Борян опита да го спре при върната слабо топка от Александър Александров. Опитният Стивън Джерард реализира право в долния ляв ъгъл на вратата на Лудогорец и лиши българския шампион от точката на "Анфилд".

В другата среща от групата Реал (Мадрид) разби Базел с 5:1.

Драмата на "Анфилд" по минути - ТУК!

ЛИВЪРПУЛ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
1:0 Марио Балотели (82), 1:1 Даниел Абало (90+1), 2:1 Стивън Джерард (90+3-дузпа)

ЛИВЪРПУЛ
: 22.Симон Миньоле, 6.Деян Ловрен, 17.Мамаду Сако, 18.Алберто Морено, 19.Хави Манкийо, 8.Стивън Джерард topka.jpg, 10.Фелипе Коутиньо (68 smqna.jpg 21.Лукас Лейва), 14.Джордан Хендерсън, 20.Адам Лалана (67 smqna.jpg 29.Фабио Борини), 31.Рахим Стърлинг, 45.Марио Балотели topka.jpg
Резерви: 1.Брад Джоунс, 3.Хосе Енрике, 4.Коло Туре, 21.Лукас Лейва, 30.Сусо, 9.Рики Ламбърт, 29.Фабио Борини
Треньор: Брендън Роджърс

22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян jalt.jpg, 80.Жуниор Кайсара jalt.jpg, 27.Козмин Моци, 15.Александър Александров jalt.jpg, 25.Йордан Минев jalt.jpg, 18.Светослав Дяков (85 smqna.jpg 8.Фабио Ешпиньо), 12.Абел Анисе, 7.Михаил Александров, 93.Върджил Мисиджан (74 smqna.jpg 17.Даниел Абало topka.jpg), 83.Марселиньо, 9.Роман Безяк (86 smqna.jpg 99.Юнес Хамза)
Резерви: 1.Емил Господинов, 16.Браян Ангуло, 8.Фабио Ешпиньо, 17.Даниел Абало, 23.Христо Златински, 88.Вандерсон, 99.Юнес Хамза
Треньор: Георги Дерменджиев

Ливърпул, стадион "Анфилд"
Съдия: Матей Юг (Словения)
Жълти картони: Александър Александров, Жуниор Кайсара, Йордан Минев, Милан Борян (Лудогорец)

ЕТО КАК ЗАПОЧНАХА ЛИВЪРПУЛ И ЛУДОГОРЕЦ:

Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!