Лудогорец се изложи в първия си мач от тазгодишното издание на Шампионската лига, допускайки изненадваща загуба с 0:1 от Милсами. Молдовците ликуваха на "Лудогорец Арена" след гол, дошъл от колективна грешка на защитата на българите. В 41-ата минута Александру Антонюк прати топката в мрежата на Владислав Стоянов, което се оказа достатъчно на гостите да спечелят.

Така новият треньор на Лудогорец Бруно Рибейро дебютира с конфузна загуба и тимът му ще има трудната задача да победи в гостуването в Молдова след седмица - на 21 юли от 19:00 часа, за да се класира в третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Отпадане още от тази фаза ще се счита за голям провал, като се има предвид, че през миналия сезон разградчани бяха в груповата фаза.

За домакинството на Милсами Рибейро, тупащ се в гръдите, че е приятел на Жозе Моуриньо, заложи от първата минута само на един от новопривлечените. Халфът Лукас Саша започна в центъра на терена заедно със Светослав Дяков и Абел Анисе. На смяна влязоха още трима нови - бразилският защитник Сисиньо, румънският халф Андрей Препелица и талантливият нападател Цветелин Чунчуков, но и те не промениха развоя на срещата и Лудогорец записа поражение у дома.

На вратата беше Владислав Стоянов, централни защитници пред него - Козмин Моци и Александър Александров, Браян Ангуло най-вляво, а Йордан Минев игра на десния бек, където големият липсващ е продаденият на Шалке 04 Жуниор Кайсара. За негов заместник бе привлечен Сисиньо, който обаче остана на пейката. По крилата атакуваха Върджил Мисиджан и Михайл Александров, а на върха на атаката започна Жуниор Кишада при отсъствието на наказания Марселиньо.

Разградчани започнаха доста колебливо, а първата опасност пред вратата на гостите бе чак в 24-атса минута. Мисиджан пое топката по лявото крило и центрира към Михаил Александров, който обаче не успя да засече с глава от удобна позиция. Малко след това двамата обстрелваха Раду Мицу, който обаче така и не се пропука. В 34-ата минута Кишада също отправи неточен удар.

В 41-ата минута гостите изненадващо поведоха. Александру Антонюк опъна мрежата на Владо Стоянов от самата голлиния, след центриране от корнер и груба колективна грешка на отбраната на разгадчани - 0:1.

Секунди преди почивката играч на молдовците изби на сантиметри от голлинията силен изстрел на Мисиджан. Още на почивката Бруно Рибейро потърси промяна с включването на Чунчуков и Препелица. Привлеченият от "Ботев" (Пловдив) нападател създаде известни главоболия на молдовците, веднъж претендира и за дузпа, но така и не успя да порази целта. Препелица пък изпусна най-доброто положение за изравняване. В 85-ата минута румънският халф отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.