Тотнъм победи у дома Олимпик (Марсилия) трудно с 2:0 в първия им мач от група „D“ на Шампионската лига, в която по-рано Спортинг (Лисабон) спечели с 3:0 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт).

Гостите от Франция играха почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Шансел Мбемба си изкара червен картон в началото на втората част, но въпреки това чистите положения пред двете врати липсваха. "Шпорите" все пак имаха инициативата и стигнаха до гол в 76-ата минута, когато Иван Перишич пусна прехвърлящ пас за Ричарлисон, който се извиси и откри резултата с първия точен удар за своя тим.

Малко по-късно Ричарлисон проби в наказателното поле на Олимпик Марсилия и падна, но съдията не отсъди дузпа. В 81-ата минута Пиер-Емил Хьойберг центрира топката в наказателното поле, а Ричарлисон отново беше първи във въздуха и удвои аванса за домакините. В добавеното време на мача Джафет Танганга стреля с глава след центриране от статично положение, но ударът му премина покрай вратата.

Следващата седмица Тотнъм гостува на Спортинг в Лисабон, а Олимпик приема Айнтрахт (Франкфурт) в Марсилия.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!