Четирикратният носител на „Златната топка” Лионел Меси за пореден път доказа, че е велик футболист, след като реализира хеттрик за успеха на Барса с 4:0 при визитата на кипърския АПОЕЛ в Никозия и записа нов рекорд за историята. Аржентинецът се превърна в реализатор номер 1 в историята на Шампионската лига, изпреварвайки вече с 3 попадения легендата на Реал (Мадрид) Раул Гонзалес. Двамата бяха с изравнени постижения преди тази вечер, но след хеттрика си Меси (38, 58, 87) вече има 74 попадения в най-престижния европейски клубен турнир. Четвъртият гол за успеха на каталунците всъщност бе и първи в мача и дело на уругваеца Луис Суарес (27).

Барса доминираше напълно още след първия съдийски сигнал и в 27-ата минута Луис Суарес откри головата си сметка за тима, след като се освободи майсторски и с фалцов удар се разписа за 0:1.

В 38-ата минута Рафиня опита удар, а Меси отклони топката в мрежата за своето рекордно 72-о попадение в турнира, изпреварвайки в този момент Раул.

След почивката в 52-ата минута Педро шутира и топката облиза далечната греда. Шест минути по-късно сметката на Меси набъбна до 73 попадения в надпреварата, след като той получи пас от Дани Алвеш и вкара за 0:3.

В 70-ата Рафиня беше изгонен с втори жълт картон и Барса остана с човек по-малко, но това не попречи на каталунците да вкарат още един гол. В 87-ата дойде време и за хеттрик на Меси, който първо беше в засада, но хитро не показа намерение да играе с топката, която стигна до Педро, който върна назад и аржентинецът пробие за трети път вратаря на АПОЕЛ Пардо за крайното 0:4. Домакините също завършиха мача в намален състав, след катп шест минути преди края бе изгонен Жоао Гилерме.

След успеха си Барса остава на второ място в групата с 12 точки и ще спори в последния кръг у дома с лидера ПСЖ за първата позиция. АПОЕЛ е последен с 1 точки и в последния кръг ще гостува на Аякс в директен сблъсък за третата позиция и участие в Лига Европа.

0:1 Луис Суарес (27), 0:2 Лионел Меси (38), 0:3 Лионел Меси (58), 0:4 Лионел Меси (87

Никозия
, „ГСП“
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

АПОЕЛ (Никозия): 78.Пардо, 5.Карлао , 28.Марио Серджо, 3.Жоао Гилерме , 15.Антониадес, 26.Нуно Мораиш, 46.Алонефтис (46 - 7.Ефрем), 8.Тиаго Гомеш, 16.Винисиус (74 - 79.Джебур), 21.Густаво Мандука (63 - 30.Де Винсенти), 9.Килиан Шеридан

Барселона: 1.Тер Щеген, 22.Дани Алвеш , 3.Пике, 18.Жорди Алба (62 - 21.Адриано Кореа), 15.Бартра, 14.Масчерано, 4.Ракитич (62 - 6.Шави), 12.Рафиня , 10.Лионел Меси, 9.Луис Суарес (77 - 5.Бускетс), 7.Педро