Виляреал и Аталанта завършиха зрелищно 2:2 в първия си мач от група F на Шампионска лига, в която по-рано Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 при визитата си на Йънг Бойс. Домакините играха с човек по-малко от 84-ата минута, когато Франсис Коклен бе изгонен.

"Жълтата подводница" и бергамаските си размениха по едно попадение и в двете полувремена. Ремо Фройлер (60 изведе гостите напред в резултата, но Ману Тригерос (39) изравни още преди почивката.

В 54-ата минута удар с глава на Сапата се отби от напречната греда, Арнаут Грьоневелд (73) направи обрата пълен след пас на Жерард Морено. Робин Госенс (83) пък оформи крайния резултат след подаване на Миранчук. Секунди по-късно Виляреал остана с човек по-малко, след като Франсис Коклен си изкара втори жълт и червен картон.

Домакините пропуснаха да грабнат трите точки дълбоко в добавеното време, когато Жерард Морено засече центриране от корнер, но ударът му беше спасен от аржентинския вратар Хуан Мусо.

Така двата тима стартираха с по точка в групата, която се оглавява от Йънг Бойс, а Манчестър Юнайтед е последен.