Виляреал разби Ювентус с 3:0 в Торино и с общ резултат 4:1 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. Преди 3 седмици двата отбора завършиха 1:1, а тази вечер "жълтата подводница" потопи "бианконерите" и ги изхвърли от надпреварата.

След по-активно начало на гостите в 7-ата минута вратарят им Херонимо Руй спаси първия точен удар в мача, дело на Алваро Мората, който четири минути по-късно засече с глава центриране отдясно. И в този случай обаче стражът на „жълтата подводница“ спаси.

"Бианконерите" взеха инициативата и в 20-ата минута Артур стреля от над 20 метра, но Руй спаси. Малко след това Душан Влахович засече центриране по земя отляво на Де Шилио, но след рикошет топката срещна напречната греда. Веднага след това Джовани Ло Селсо от гостите шутира от дъгата на наказателното поле, но топката мина покрай дясната греда на Войчех Шчесни.

Вратарят на гостите се намеси в 35-ата минута след удар с глава на Влахович, който засече центриране от корнер. До края на полувремето атаките понамаляха и липсваха положения за гол.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката възпитаниците на Масимилиано Алегри упражниха сериозен натиск и в 58-ата минута Адриен Рабио стреля силно от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на Херонимо Руи.

Гостите изчакаха своя миг и в 75-ата минута при една от редките си атаки получиха дузпа. Даниеле Ругани фаулира Франсис Коклен в наказателното поле. Първоначално реферът Шимон Марчиняк не посочи бялата точка, но след това гледа ситуацията на ВАР и промени решението си, а Жерард Морено (78-дузпа) шутира в долния десен ъгъл на Шчесни и даде аванс на "жълтата подводница".

Треньорът на домакините Масимилиано Алегри веднага реагира и включи в игра Пауло Дибала, но пет минути преди края на редовното време гостите удвоиха аванс си. Арнаут Данжума центрира от корнер, след което защитата на "бианконерите" не успя да се намеси добре и Пау Торес отблизо реализира в горния ляв ъгъл.

В добавеното време Матайс де Лихт игра с ръка в наказателното поле и гостите получиха втори наказателен удар, а Арнаут Данжума (90+2-дузпа) оформи крайния резултат.

Така Виляреал се класира за 1/4-финалите на най-престижния европейски клубен турнир.

ЮВЕНТУС – ВИЛЯРЕАЛ 0:3
(в първия мач 1:1, общ резултат 1:4)
0:1 Жерард Морено (78-дузпа), 0:2 Пау Торес (85), 0:3 Арнаут Данжума (90+2-дузпа)

Ювентус:  1. Войчех Шчесни, 2. Матиа де Шильо, 4. Матайс де Лихт, 5. Артур, 6. Данило, 7. Душан Влахович, 9. Алваро Мората (85  18. Мойс Кийн), 11. Хуан Куадрадо (к), 24. Даниеле Ругани (78 10. Пауло Дибала), 25. Адриен Рабио, 27. Мануел Локатели (83 20. Федерико Бернардески)
Резерви: 23. Карло Пинсолио, 36. Матиа Перин, 3. Джорджо Киелини, 10. Пауло Дибала, 17. Лука Пелегрини, 18. Мойс Кийн, 20. Федерико Бернардески, 47. Фабио Мирети
Треньор: Масимилиано Алегри

Виляреал: 13. Херонимо Руи, 3. Раул Албиол (к), 4. Пау Торес , 5. Дани Парехо (86 - 24. Алфонсо Педраса), 6. Етиен Капу, 12. Первис Еступинян, 14. Ману Тригерос (64 19. Франсис Коклен), 15. Арнаут Данжума , 17. Джовани Ло Селсо (74 7. Жерард Морено ), 21. Йереми Пино (64 11. Саму Чуквуезе), 25. Серж Орие
Резерви: 1. Серхио Асенхо, 2. Марио Гаспар, 7. Жерард Морено, 8. Хуан Фойт, 10. Висенте Ибора, 11. Саму Чуквуезе, 16. Булайе Диа, 19. Франсис Коклен, 20. Рубен Пеня, 22. Аиса Манди, 23. Мой Гомес, 24. Алфонсо Педраса
Треньор: Унай Емери:

Стадион: "Алианц стейдиъм", Торино
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия