Шампионът на Азербайджан Карабах разби полския първенец Лех Познан с 5:1 в реванш от първия квалификационен кръг на Шампионска лигата и с общ резултата 5:2 продължава напред. Това сериозно намали шансовете на Лудогорец да бъде сред поставените отбори в третия кръг на надпреварата, ако се справи със Сутиеска и с Шамрок във втория кръг, след като ирландците елиминираха малтийския Хибърниънс след 3:0 у дома и 0:0 като гости. За целта трябва и Малмьо да отпадне от Викингур.

Лех излезе напред в резултата още в първата минута с гол на Кристофер Велде, но Карабах изравни в 14-ата минута със силен удар на Кади от границата на наказателното поле.

В 42-ата минута Филип Озобич се оказа най-съобразителен в наказателното поле на поляците и отблизо се разписа за 2:1.

Десет минути след началото на второто полувреме Кевин Медина чукна от близка дистанция топката във вратата на Лех, а в 74-ата минута Кади се възползва от добро подаване и реализира второто си попадение в мача за 4:1. Три минути по-късно Абас Хусейнов оформи крайното 5:1.