Българският първенец Лудогорец спечели с 1:0 при визитата си на Сутиеска в Подгорица и с общ резултат 3:0 елиминира черногорския шампион в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Пиерос Сотириу (53) реализира единствения гол на стадион "ДГ Арена". Във втория кръг "орлите" ще се изправят срещу ирландския шампион Шамрок, отстранил малтийския Хибърниънс също с общ резултат 3:0.

Звездата на Лудогорец Кирил Десподов бе под въпрос за срещата, но започна като титуляр и създаде няколко опасности пред вратата на домакините, които първи достигнаха до положение още в третата минута. Серджио Падт не се справи с далечен удар и Вук Стрикович направи добавка, но прати топката в гредата.

След това първо Десподов пропусна с глава от добра позиция, а впоследствие сам центрира към Спас Делев, който нанесе удар от воле, но встрани от вратата. Последваха пропуски на Антон Недялков, Алекс Сантана, отново Десподов и Каули Оливейра, които не успяха да преодолеят вратаря Гилен.

В 32-ата минута Сутиеска можеше да поведе, след като Падт беше излязъл напред, а Срджан Крстович опита прехвърлящ удар от центъра, но вратарят на "орлите" се справи. Малко преди края на първата част Закария Алхараиш центрира на главата ан Вук Стрикович, който също не намери целта.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Скоро след почивката Лудогорец реализира гола на успокоението. В 53-ата минута Каули получи топката от Недялков и шутира, но вратарят Гилен спаси, а при добавката Пиерос Сотириу се разписа от близка дистанция за 0:1.

Българският футболист на домакините Юлиан Ненов шутира в 56-ата минута от средна дистанция. Ударът на бившия футболист на Ботев (Враца) обаче премина покрай вратата. Шест минути след това голмайсторът Сотириу засече центриране на Жан Карнчиник, но и той не успя да намери очертанията на вратата.

В 68-ата минута Лудогорец имаше отлична възможност да удвои аванса си. Текпетей шутира отдалеч, Гилен не се намеси добре и Сотириу се опита да преодолее стража, който хвана топката.

Влезлият като резерва за черногорския шампион Фахд Мохамед можеше да изравни в 81-ата минута с първото си отиграване, но прати топката над вратата. Три минути след това Каули проби в наказателното поле, преодолявайки защитниците на Сутиеска и шутира, но Гилен спаси. До края на мача домакините не намериха начин да изравнят, а с общ резултат 3:0 от двата мача Лудогорец продължава напред.

СУТИЕСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
(в първата среща 0:2, общ резултат 0:3)
0:1 Пиерос Сотириу (53)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - ГРЕДА за Сутиеска! Вратарят Серджио Падт не се справи с далечен удар и Вук Стрикович нацели гредата при добавката.
7 - Кирил Десподов засече с глава центриране отдясно на Каули Оливейра и пропусна чудесна възможност, пращайки топката покрай вратата.
15 - Десподов проби отлично по лявото крило, центрира прецизно, но Спас Делев нямаше късмет пред гола
16 - Стражът на домакините Гилен отрази удар на Антон Недялков от близка дистанция.
18 - Алекс Сантана шутира от дистанция, но защитник в синьо застана на пътя на топката и изби в корнер.
20 - Десподов получи топката в наказателното поле, финтира защитник и шутира силно, но топката бе блокирана и излезе в корнер.
21 -  Каули пробва късмета си от далеч, като затрудни вратаря Гилен, който все пак успя да се справи.
32 - Лудогорец стигна до шести корнер в мача, но след него домакините организираха контраатака и пробваха да прехвърлят вратаря Серджио Падт, който обаче се върна навреме и хвана топката
42 -  Закария Алхараиш центрира на главата ан Вук Стрикович, който стреля встрани от вратата
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 -  ГОООЛ за Лудогорец! Недялков намери Каули, който шутира, ударът му бе блокиран, а топката се върна в Пиерос Сотириу, който от близка дистанция направи добавка за 0:1.
56 - Юлиан Ненов стреля от около 20 метра, но ударът на бившия футболист на Ботев Враца премина встрани от вратата на Падт.
62 - Жан Карнчиник качи топката на главата на Сотириу, който я насочи по посока противниковата врата, но я прати в аут.
68 - Сантана шутира отдалеч, Гилен не се намеси добре и топката отиде в краката на Сотириу, който опита да преодолее вратаря, вместо да стреля и той улови.
81 - Фахд Мохамед можеше да изравни с първото си отиграване в мача, след като шутира технично от дистанция, но топката мина над вратата на Лудогорец.
84 - Каули Оливейра направи индивидуален пробив, при който преодоля цялата защита на Сутиеска и стреля, но Гилен спаси.
90+2 - Край на мача! Лудогорец спечели с 1:0 в Подгорица и елиминира Сутиеска с общ резултат 3:0.

Сутиеска (4-1-4-1): 1. Владо Гилен - 3. Драган Гривич, 15. Милш Дринчич (7919. Никола Дуркович), 4. Адриан Рудович, 27. Никола Стиепович - 6. Срджан Крстович (7311. Илия Тучевич) - 77. Закария Алхараиш (7926. Душан Вукович), 10. Новица Еракович, 8. Марко Матанович, 94. Юлиан Ненов (7999. Фахд Мохамед) - 9. Вук Стрикович (657. Тайрон Конрад)
Резерви: 23. Радош Дулевич, 31. Суад Личина, 5. Игор Пайович, 7. Тайрон Конраад, 11. Илия Тучевич, 14. Александър Влахович, 16. Огнен Динович, 19. Никола Дуркович, 26. Душан Вукович, 30. Милос Калезис, 72. Анто Бабич, 99. Фахд Мохамед
Треньор: Милия Савович

Лудогорец (4-3-3): 1. Серджо Падт - 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (9014. Дени Групер) - 95. Каули, 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Шоу  (7464.Доминик Янков) - 90. Спас Делев (6673. Рик Джонатан), 19. Пиерос Сотириу (749. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (6537.Бърнард Текпетей )
Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 37. Бърнард Текпетей, 64. Домник Янков, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "ДГ Арена", Подгорица
Съдия: Герго Богар (Унгария)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия