Левски успя да победи с 1:0 Славия в столичното дерби от 22-ия кръг на Efbet Лига и да отмъсти на "белите" за отпадането от Купата на България в сряда. Единственото попадение в срещата на заснежения терен на "Герена" вкара Найджъл Робърта в 85-ата минута. Две греди за домакините удари Здравко Димитров, който изигра силен мач. Веднъж гредата беше верен помощник и на Звонимир Микулич - след удар на опитния Димитър Рангелов.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Треньорът на Левски Славиша Стоянович бе направил четири промени в стартовите единадесет от срещата в "Овча купел". Драган Михайлович, Георги Александров, Фейсал Рерас и Насиру Мохамед смениха Ивайло Найденов, Илия Юруков, Симеон Славчев и Билал Бари, които бяха титуляри за Купата на България. Пред Микулич в защита днес бяха Михайлович, Атанасов, Александров и Рерас. Даске и Райнов бяха опорните халфове, а Здравко Димитров, Мохамед и Мартин Петков атакуваха зад нападателя Найджъл Робърта.

Още в първите секунди Рангелов стреля над вратата. "Сините" отвърнаха с опасна атака, която можеше да доведе до дузпа. В 4-ата минута Робърта излезе сам срещу Вуцов, който с опасно влизане в краката му извън наказателното поле спря топката. Славиша Стоянович побесня край тъчлинията, недоволен, че съдията Георги Давидов даде знак играта да продължи, вместо да изгони Вуцов.

В 9-ата минута гредата спаси Славия. Здравко Димитров стреля от 20 метра и топката се отби в дясната греда.

В 32-ата Владислав Узунов отправи силен удар с левия крак, но покрай вратата на Микулич. Две минути след това Здравко Димитров бе фаулиран от Надер Гандри до границата на наказателното поле. Зад топката, за да изпълни прекия свободен удар, застана именно крилото, който стреля право в стената от играчи в бяло.

В 38-ата минута много активният Здравко Димитров финтира няколко играчи на гостите и стреля по земя, но отново уцели дясната греда.

В началните минути на втората част Звонимир Микулич спаси удар на Радослав Кирилов. В 50-ата минута Робърта изпълни пряк свободен удар, пращайки топката право в стената.

В 65-ата минута Рангелов удари греда и нулевото равенство се запази.

В минутите до края двата тима продължиха здравата битка под снеговалежа, а двамата треньори извършиха смени, търсейки промяна в резултата. Тя дойде в 85-ата минута, когато Робърта отново се превърна в герой за Левски. Резервата Марин Петков центрира от фаул, нидерландецът се извиси в полето на Вуцов и отбеляза с глава - 1:0

За Робърта това беше седми гол в последните пет мача във всички турнири.

1 - Начало на срещата.
1 - Изстрел на Димитър Рангелов, топката прелетя над вратата на Звонимир Микулич.
4  Найджъл Робърта пое топката пред наказателното поле, а Светослав Вуцов излезе и се хвърли на шпагат в краката му. Съдията Георги Давидов не видя нарушение и остави играта да продължи. Треньорът на домакините Славиша Стоянович реагира бурно край тъчлинията.
9  ГРЕДА! Далечен удар на Здравко Димитров, топката се отби в дясната греда на вратата на Светослав Вуцов.
38  ГРЕДА! Здравко Димитров проби по левия фланг, преодоля Михаил Александров и отправи удар по земя, топката отново се отби в дясната греда на вратата на Вуцов.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Удар на Радослав Кирилов е спасен от Микулич.
48 - Вуцов спаси изстрел на Здравко Димитров.
59  Късмет за Левски! След центриране от десния фланг Живко Атанасов и Звонимир Микулич не се разбраха кой да играе с топката, защитникът беше близо до отбелязването на автогол. След ситуацията Атанасов се развика на Микулич, изразявайки недоволство.
65  ГРЕДА и за Славия! Димитър Рангелов нанесе удар от трудна позиция към вратата на Микулич, топката се отби в дясната греда.
70 - Снеговалежът сериозно се засили.
80 - Играта временно е прекъсната, за да бъдат изчистени линиите, които все по-трудно се виждат заради обилния снеговалеж.
85  ГОЛ! 1:0 за Левски след попадение на Найджъл Робърта! Резервата Марин Петков изпълни фаул отдясно, а пред Вуцов голмайсторът на "сините" се извиси и засече точно топката с глава.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Левски победи Славия с 1:0.

Левски София
ЛЕВСКИ1.Звонимир Микулич , 91.Драган Михайлович, 3.Живко Атанасов, 23.Фейсал Рерас, 41.Георги Александров, 28.Тома Даске (90  8.Симеон Славчев), 4.Мартин Райнов (к), 11.Здравко Димитров (75  19.Билал Бари), 18.Насиру Мохамед (63  88.Maрин Петков ), 79.Мартин Петков (74  77.Илия Юруков), 17.Найджъл Робърта
Резерви: 13.Николай Михайлов, 6.Ивайло Найденов, 8.Симеон Славчев, 19.Билал Бари, 77.Илия Юруков, 86.Валери Божинов, 88.Марин Петков
Треньор: Славиша Стоянович

Славия София
СЛАВИЯ: 13.Светослав Вуцов, 55.Андреа Христов , 75.Надер Гандри , 70.Михаил Александров, 19.Филип Антовски, 7.Питър Макрилос, 11.Владислав Узунов , 71.Емил Стоев, 10.Радослав Кирилов, 8.Димитър Рангелов (к), 9.Калоян Кръстев (77  14.Ивайло Димитров)
Резерви: 1.Георги Петков, 83.Александър Златков, 22.Дарко Тасевски, 23.Емил Виячки, 17.Ерол Дост, 14.Ивайло Димитров, 6.Костадин Велков
Треньор: Александр Тарханов

София, стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация