Славия загуби и втората си контрола на турска земя. Избраниците на треньора Александър Тарханов отстъпиха с 0:1 на носителя на Купата на Сърбия Войводина (Нови Сад). Мачът се игра в турския курорт Белек, а сред зрителите бяха новият национален селекционер Ясен Петров и треньорът на младежкия тим Александър Димитров.

Припомняме, че преди дни Славия падна с 1:6 от руския Криля Советов.

Единственото попадение в срещата с Войводина днес падна в средата на второто полувреме, когато Богдан Младенович реализира във вратата на Светослав Вуцов. В самото начало пък ветеранът Георги Петков спаси дузпа.

Двубоят се игра при силен дъжд и при странни обстоятелства. Първият съдийски сигнал се забави с 25 минути, защото местният арбитър и асистентите му закъсняха заради автомобилна авария. Това принуди двата тима да започнат под свирката на човек от щаба на Войводина, а Радостин Станев и друг от помощниците на Александър Тарханов грабнаха флагчетата.

В 32-ата минута Славия бе близо до попадение, но Георги Вълчев удари гредата. След почивката младият Светослав Вуцов спаси няколко положения, а в 69-ата Младенович го наказа - 0:1.

В 83-ата Калоян Кръстев отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада. В края пък Ерол Дост пропусна да изравни.

Нa 27 януари (сряда) Славия ще изиграе третата си проверка от лагера в Турция - срещу руския Иртиш (Омск).

Титулярният състав на Славия: Георги Петков, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Георги Вълчев, Ерол Дост, Петър Вуцов, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Димитър Рангелов