Славия направи равенство 1:1 със Септември (София) във втората си контролна среща по време на лагера си в Югозападна България.

На двубоя в Разлог директен червен картон получи Янис Карабельов в 33-ата минута за отправена реплика към съдията Георги Николов.

Две минути по-късно Владимир Николов направи два поредни пропуска пред вратата на "белите", като първо Антонис Стериакис спаси шута му, а след това и Димитър Велковски се оказа последна преграда на голлинията.

В 52-ата минута носителят на купата на България поведе в резултата. Емил Мартинов с глава вкара за 1:0, но нападателят Мирослав Будинов изравни след добавка отблизо в 77-ата минута на срещата.

Следващата контрола на славистите е на 25 юни с носителя на купата на Армения за 2018 година Гандзасар Капан.