Славия победи с 4:0 като домакин Монтана в приятелски мач. В осмата минута Радослав Кирилов даде аванс в полза на "белите". Минута преди края на първата част младият Мартин Сораков удвои преднината на тима на Златомир Загорчич.

В 48-ата минута влезлият като резерва Тони Тасев реализира във вратата на бившия си отбор, а в 73-ата Калоян Кръстев оформи крайното 4:0.

Преди срещата Славия представи официално 24 футболисти за старта на шампионата. Новите попълнения са Тони Тасев, Венцислав Керчев и Людовик Соарес. Това беше последната проверка за Славия от лятната подготовка.

Следващата събота "белите" гостуват на Левски в столичното дерби от първия кръг на Еfbet Лига - от 21:00 часа.

Съставът на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Ерол Дост, Питър Макрилос, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Мартин Сораков (Людовик Соарес, Дарко Тасевски, Тони Тасев, Калоян Кръстев, Тони Иванов, Калоян Кръстев, Димитър Стоянов, Костадин Велков, Филип Ангелов)