Славия победи Балкан (Ботевград) с 3:1 в контролна среща на едно от тренировъчните игрища на стадион "Александър Шаламанов".

Мачът започна с възможност за "белите" и още в 5-ата минута Ахмед Ахмедов бе изведен на страхотна позиция и прати топката във вратата на Балкан, но попадението му бе отменено, тъй като нападателят е бил в положение на засада.

Малко след това "белите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Тони Тасев стреля технично над стената и направи безпомощен Слави Матин - 1:0.

В 20-ата минута ботевградчани организираха добро нападение, при което кълбото бе центрирано към наказателното поле. Димитър Руйчев свали много добре към Емил Колев, който бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и не сбърка - 1:1.

В средата на първото полувреме Кристиян Стоянов опита да изненада вратаря на Балкан с изстрел от дистанция, но без успех. В 30-ата минута Иван Алексиев стреля опасно от фал, но над напречната греда.

Две минути по-късно Слави Матин се отчете с отлична намеса, отразявайки удар от близко разстояние на Кристиан Добрев.

Славистите продължаваха да атакуват в оставащите минути до почивката, но така и не успяха да реализират втори гол.

"Белите" започнаха по-активно втората част и в 53-ата минута организираха светкавична контраатака, която обаче завърши само с ъглов удар в тяхна полза.

Малко преди да измине час игра топката неочаквано стигна до Роберто Райчев, който преодоля противниковия страж и без проблем реализира в опразнената врата.

Към края на двубоя едно от новите попълнения в състава на Златомир Загорчич отбеляза дебютното си попадение. Натан Гасама се извиси над всички при корнер и с глава покачи на 3:1.

СЛАВИЯ - БАЛКАН 3:1
1:0 Тони Тасев (8), 1:1 Емил Колев (20), 2:1 Роберто Райчев (59), 3:1 Натан Гасама (84)

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 19. Чунг До, 71. Кристиян Стоянов, 22. Дарко Тасевски (К), 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов
Резерви: 1. Георги Петков, 12. Николай Кръстев, 77. Георги Вълчев, 37. Венцислав Керчев, 55. Натан Гасама, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 8. Емил Стоев, 7. Роберто Райчев, 29. Борис Димитров, 10. Владимир Николов;

БАЛКАН: 98. Слави Матин, 16. Александър Иванов, 3. Емил Ангелов, 5. Иван Алексиев, 13. Марио Войнов, 17. Александър Асенов, 8. Емил Колев, 9. Здравко Атанасов, 11. Димитър Руйчев, 15. Калоян Бонев, 19. Павел Петков
Резерви: 1. Кристиян Кръстев, 14. Виктор Гицов, 7. Николай Миков, 10. Йордан Дамянов, 18. Симеон Кръстев, 6. Владимир Витомиров, 4. Мариян Кусев, 20. Мартин Динов, 30. Виктор Атанасов

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023