Даря Домрачова от Беларус спечели по изключително категоричен начин златния медал в преследването от програмата на биатлона в Сочи и заслужено триумфира с първата си олимпийска титла. Домрачова остави Тора Бергер втора, на 37.6 секунди зад себе си.

Представителката на Беларус направи само една грешка в стрелбата при последния си, 20-и изстрел, но дотогава вече бе натрупала огромна преднина пред съперничките си. По този начин Домрачова спечели първи златен медал от Зимни олимпийски игри след бронза от Ванкувър преди 4 години.

Ветеранката Бергер стигна до среброто с помощта на легендарната си силна последна обиколка и донесе първи медал за Норвегия в Сочи от женския биатлон. Норвежците дори вече оглавиха временното класиране по медали, изпреварвайки Канада.

Тея Грегорин изненадващо се пребори за третото място и бронзовия медал в преследването.

Победителката от спринта Анастасия Кузмина пък допусна две грешки в стрелбата и завърши на чак шеста.

Както е известно, единствената ни представителка в женския биатлон - Десислава Стоянова, не участва в преследването, след като в спринта завърши чак на 61-ото място, а за днешния старт се класираха само първите 60.