Арда (Кърджали) победи Спартак (Варна) с 3:1 като гост в двубой от седмия кръг на Ефбет лига.

Гостите имаха претенции за дузпа още в четвъртата минута, а в 22-ата стигнаха до откриване на резултата с попадение на Тонислав Йорданов (1:0)

В края на първата част варненци успяха да изравнят с първия си точен удар, а Никола Борисов вкара втория гол за тима си от началото на сезона (1:1).

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Второто полувреме започна вихрено и десет минути след началото му Арда пак поведе с гол на Лъчезар Котев за 2:1.

Само две минути след това и Спартак прати топката във вратата на съперника, но попадението нас Ивайло Климентов бе отменено заради засада. До края на мача двата тима извършиха множество смени и играта се накъса.

Минута преди края Иван Коконов оформи крайното 3:1 с удар от дистанция.

Арда прекъсна серия от две поредни загуби и вече е на петото място в таблицата, докато Спартак е на дъното с точка и едва два отбелязани гола.

СПАРТАК (ВАРНА) - АРДА 1:3
0:1 Тонислав Йорданов (22'), 1:1 Никола Борисов (42'), 1:2 Лъчезар Котев (56'), 1:3 Иван Коконов (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА от страна на Арда! Александър Георгиев препъна Илкер Будинов на границата на наказателното поле, но след консултация с ВАР, съдията Димо Димов прецени, че нарушението е извън наказателното поле.
22' ГООООЛ за Арда! Тонислав Йорданов получи топката в наказателното поле и я прати в долния десен ъгъл за 1:0.
42'  ГООООЛ за Спартак (Варна)! Никола Борисов се оказа на добра позиция в наказателното поле и с глава изравни резултата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
56'  ГОООЛ за Арда! Лъчезар Котев отново изведе Арда напред със страхотен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката точно под гредата.
58'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Спартак (Варна)! Ивайло Климентов вкара топката в мрежата на Арда, но след сигнал от ВАР, реферът Димо Димов маркира засада на халфа в момента на гола.
89'  ГОООЛ за Арда! Иван Коконов вкарва трети гол за Арда с удар от дистанция.
90+5' Край на мача!

Спартак Варна СПАРТАК: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев (54'  23. Проспер Менди), 19. Никола Борисов  , 22. Сами Ел Анаби  (72 3. Ибрям Ибрям) , 51. Илкер Будинов, 17. Цветан Илиев (к) (72 20. Николай Иванов) , 13. Руслан Черненко, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев (73  9. Мехмед Мехмед), 7. Георги Бабалиев (80 71. Георги Чукалов) , 30. Божидар Васев
Резерви: 67. Християн Христов, 45. Даниел Начев
Старши треньор: Георги Иванов

АрдаАРДА: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 9. Тонислав Йорданов   (71' 18. Ласана Н’диайе) , 10. Светослав Ковачев (71 17. Иван Коконов  ) , 11. Александър Георгиев , 20. Деян Лозев , 24. Алекс Петков (79 8. Милен Желев), 26. Ел Мами Тетах (46' 70. Христо Иванов), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к) , 97. Жосе Жуниор (46  33. Иван Тилев)
Резерви: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако
Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Димо Динов
Стадион: "Спартак", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия