Спартак (Варна) и Пирин завършиха 1:1 след здрава битка в първия мач от третия кръг на efbet Лигата. Двата отбора продължават да нямат победа от началото на сезона, като „соколите“ спечелиха първа точка след завръщането си в елита. "Орлетата“ записаха второ поредно равенство, а срещата бе изгледана от Димитър Бербатов, който е техен юноша и кандидат за президент на БФС.

Срещата започна с високо темпо с атаки и към двете врати, а още в 6-ата минута защитата на домакините се пропука. При силно хвърлен тъч на Александър Дюлгеров от дясното крило, централните защитници увиснаха и не отиграха топката, която стигна до Китан Василев, който с глава отблизо преодоля Иван Дичевски за 0:1. Голът даде още по-голям импулс в играта на гостите и в 11-ата минута Казуки Такахаши центрира от пряк свободен удар, но Красимир Станоев отправи неточен удар с глава.

Лека полека "соколите" си върнаха инициативата на мача. В 22-ата минута топката стигна до Виктор Минев, който центрира от левия фланг, като на далечната греда Мартин Тошев я засечеот воле, но я прати малко над вратата на Янко Георгиев. След половин час игра Красимир Станоев блокира удар на капитана на Спартак Янчо Андреев от средна дистанция.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 42-ата минута Никола Борисов стигна до топката след центриране отляво на Виктор Митев, но изстрелът му бе неточен, а до края на полувремето не се стигна до нови опасности пред една от двете врати.

След почивката домакините натиснаха в търсена на изравнителното попадение. Въпреки това в 50-ата минута Китан Василев центрира ниско от дясното крило. В наказателното поле Преслав Йорданов се пребори с Никола Борисов, изпревари вратаря Иван Дичевски и прати топката в мрежата. Съдията Радослав Гидженов посочи центъра, но след намесата на ВАР прегледа ситуацията и промени решението си, отменяйки гола заради нарушение в атака.

Домакините играха повече с топката, но "орлетата" създаваха по-опасните положения и в 68-ата минута отново пратиха топката във вратата. Казуки Такахаши бе изведен отдясно и веднага центрира към включилия се от втора позиция Красимир Станоев, който прати топката в мрежата. При подаването към японеца обаче е имало засада и попадението не бе зачетено.

В 87-ата минута Мехмед Сабри центрира от дълбочина в наказателното поле, където Георги Бабалиев изпревари Николай Бодуров и стреля, като след рикошет в гредата, топката влетя в мрежата на Янко Георгиев за 1:1. До края на мача домакините потърсиха и пълния обрат, но спечелиха само първа точка за сезона.

СПАРТАК (ВАРНА) – ПИРИН 1:1
0:1 Китан Василев (6), 1:1 Георги Бабалиев (87)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
6 -  ГОООЛ! Пирин откри резултата. Китан Василев вкара с глава за 0:1, наказвайки грешка в защитата на домакините след дълго изпълнение на тъч.
13 –  Защитник на Спартак изби пред голлинията, след като Китан Василев стреля от малък ъгъл.
22 -  Мартин Тошев стреля от въздуха след центриране на Виктор Митев отдясно, но топката мина над вратата на Янко Георгиев.
30 - Янчо Андреев стреля от около 25 метра, получи се рикошет и топкаса мина на няколко метра от дясната странична греда.
35 - Силен и неточен шут на Андреев към вратата на Янко Георгиев.
45+2 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Преслав Йорданов реализира втори гол за гостите, но малко след това Съдията Радослав Гидженов използва системата ВАР и не зачете попадението заради фаул на тарана срещу защитник на домакините.
68 - Красимир Станоев се разпс ас красив удар, но голът не бе зачетен заради засада на асистиралия му Казуки Такахаши.
87 - ГОООЛ за Спартак (Варна)! Влезлият като резерва Георги Бабалиев засече центриране на Мехмед Сабри и изравни за 1:1.
90+5 - Край на мача! Спартак (Варна) и Пирин завършиха 1:1.

Спартак ВарнаСпартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 51. Илкер Будинов (8012. Генади Луго), 13. Руслан Черненко, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (8023. Проспер Менди), 11. Виктор Митев (639.Мехмед Сабри ), 24. Лиандро Мартис (467. Георги Бабалиев ), 90. Мартин Тошев
Резерви: 67. Християн Христов, 12. Генади Луго, 7. Георги Бабалиев, 22. Сами ел Анаби, 23. Проспер Менди, 20. Николай Иванов, 9. Мехмед Сабри
Треньор: Васил Петров

Пирин: 21. Янко Георгиев, 45. Христофор Хубчев , 11.Андрей Йорданов (6126. Иван Тасев), 3. Петър Занев, 5. Николай Бодуров, 38.Александър Дюлгеров, 8. Емил Янчев (6110. Славчо Шоколаров), 23.Казуки Такахаши, 7. Китан Василев (65 18. Мартин Смоленски), 31. Красимир Станоев, 9. Преслав Йорданов
Резерви: 12. Максим Ковальов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 10. Славчо Шоколаров, 6. Юлиян Попев
Треньор: Красимир Петров

Варна, „Спартак“
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия