ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Спартак (Варна) постигна първа победа под ръководството на Димитър Димитров, след като в мач от 21 кръг на efbet Лига се наложи с 2:1 над Ботев (Враца). За „соколите“ това е първи успех от пет месеца и половина. За последно варненци спечелиха в шампионата на 16 септември 2022 г., когато като домакин се наложиха над Ботев (Пловдив) с 3:2. Оттогава тимът записа пет равенства и четири загуби в първенството.

Спартак имаше предимство през първата част. Тимът на Димитър Димитров можеше да открие резултата в 18-ата минута, когато Лерой Микелс стреля извън наказателното поле, но топката се отби в напречната греда. Четири минути по-късно домакините поведоха. Жоао Марио беше точен, след като получи топката от пробилия отдясно Александър Белоусов.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В началото на втората част Ботев (Враца) може да изравни. Браян Переа се озова сам срещу Кристиано Фигейредо, но си поведе дълго топката и това позволи на вратаря на я улови. В 60-ата минута Спартак удвои аванса си. Иван Йорданов се разписа с известна доза късмет. Той проби отдясно и опита да центрира. Топката се отби в ръката на Том Раптауи и отново се върна в Йорданов, който без проблем вкара втория гол на „соколите“ в мача.

Само шест минути по-късно Ботев (Враца) върна едно попадение за гостите. Той получи топката от пробилия по лявото крило Том Рапнауи и успя да се разпише през плонжа на вратаря Фигейредо. В 69-ата минута гостите бяха близо до изравняване на резултата, но вратарят на „соколите“ успя да избие в корнер удар с глава на Антонио Георгиев.

С този успех Спартак (Варна) събра актив от 12 точки, но остава на последното място, само на точка зад Пирин и Хебър, които са съответно 14-и и 15-и. Ботев (Враца) е на 12-а позиция с 19 точки. В следващия си мач „соколите“ гостуват на Арда на 6 март, а ден по-рано врачани приемат Славия.

СПАРТАК (ВАРНА) – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
1:0 Жоао Марио (22), 2:0 Иван Йорданов (60), 2:1 Браян Переа (66)

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 17. Александър Белоусов , 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 22. Роберто Хименес, 82. Иван Йорданов , 8. Ивайло Климентов (64-10.Румен Руменов), 47. Родни Антуи (89-27.Денис Баланюк), 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Марио  (82-30.Божидар Васев)
Резерви: 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов, 20. Нейтън Олдър, 6. Луан да Силва, 12. Евандро Коста, 30. Божидар Васев, 27. Денис Баланюк, 10. Румен Руменов, 28. Андриан Димитров
Треньор: Димитър Димитров-Херо

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов , 4. Луис Соарес, 6. Антонио Георгиев, 15. Мирослав Маринов (77-9.Даниел Генов), 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа , 20. Меси Биатумусока , 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (77-14.Марко Мажуга), 30. Петко Ганев (87-21.Жан-Пиер да Силва), 37. Том Рапнуи (77-11.Момчил Цветанов)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 3. Мартин Кавдански, 9.Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 14. Марко Мажуга, 16. Красимир Тодоров , 21. Жан-Пиер да Силва, 22. Петър Кепов, 24. Стефан Гаврилов
Треньор: Даниел Моралес

Варна, ст. „Спартак“
Съдия: Станимир Тренчев

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
18 -  ГРЕДА!! Лерой Микелс от Спартак (Варна) нямаше шанс, когато след негов далечен удар топката се отби в напречната греда.
22 -  ГОООЛ! Жоао Марио е точен за "соколите". Той получи топката на границата на наказателното поле от пробилия отдясно Александър Белоусов
34 - Далечен удар на Виктор Митев беше точен в рамките на вратата, но попадна право в ръцете на Костов
45+1 - Край на първото полувреме
---------------------------
46 - Начало на второто полувреме
54 -  Браян Переа се озова сам срещу вратаря на Спартак (Варна), но си поведе по-дълго топката, която беше пресрещната от Кристиано Фигейредо
60 -  ГОООЛ! Спартак удвои аванса си чрез Иван Йорданов. Той влезе в наказателното поле и опита да центрира, но топката се удари в ръката на защитник на Ботев (Враца)  и отново се озова в Йорданов, който сам срещу вратаря не пропусна да се разпише
66 -  ГОООЛ! Браян Переа връща едно попадение за Ботев (Враца). Том Рапнауи проби по лявото крило и центрира към наказателното поле, където Браян Переа беше непокрит и през плонжа на вратаря прати топката във вратата.
69 -  Опасен удар с глава на Антонио Георгиев след центриране от корнер, но Фигейредо успя да избие над вратата си
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР