11 медала спечелиха гребците ни на Балканидата за юноши и девойки в Оршова, Румъния. В крайното класиране България зае третото място с 47 т. Първи са Румъния с 91, пред Гърция с 73. Отлично се представи Веселин Русинов, който спечели титлата в дисциплината скиф при юношите старша възраст - 08:12,34 мин.

Четири сребърни медал взеха гребците ни в Оршова. При девойките старша възраст на скиф Надя Йовчева финишира втора с време 09:14,03 мин. Победи румънката Лаура Опреа - 08:46,19 мин. При девойките младша в същата дисциплина Росита Бончева взе среброто - 09:09,31 мин. Първа отново стана Опреа - 08:44,15 мин.

Луиза-Мария Русинова и Петя Маврова финишираха втори в дисциплината двойка без рулеви с време 08:18,59 мин. Златния медал спечели лодката на Румъния - 08:07,87. Русинова и Маврова заедно с Магдалена Милкова и Паола Радева спечелиха среброто на четворка без рулеви при девойките старша възраст. Победи екипажът на Румъния - 07:14,15 мин.

Гребците ни спечелиха и 6 бронзови отличия. При юношите младша възраст Христо Данев и Иван Антов завършиха трети - 07:12,37 мин. Първи са Румъния - 06:52,75, пред Гърция - 06:54,96. Иван Тотев, Евелин Мечев, Йордан Тупаров и Иван Ламбрев се пребориха за бронза на четворка без рулеви - 07:23,72. Шампиони са Румъния - 06:21,40, втори са Турция - 06:22,31 мин.

В дисциплината четворка скул при девойките бронз взеха Гергана Данева, Теодора Гешева, Надя Йовчева и Вероника Петрова - 08:19,47. Първи финала пресече екипажът на Румъния - 07:05,00, след тях са Гърция - 07:12,31. Данаил Димитров и Георги Масларов са трети на двойка без рулеви - 07:26,19. Първи са Сърбия - 07:17,09. Втора е лодката на Гърция - 07:23,19.

Цветелина Георгиева и Тони Ботева са трети на двойка скул при девойките младша възраст - 08:15,62 мин. Победителки са гъркините Василики/Елени - 08:02,03 мин, а втори са Румъния - 08:11,18. Росита Бончева, Йоана Тодорова, Цветелина Георгиева и Тони Ботева взеха бронза на четворка скул - 07:09,37 мин. Първи са Румъния - 06:54,90 пред Гърция - 06:59,09. Гребците ни имат и шест четвърти места и три пети./БЛИЦ