Националният отбор на България спечели титлата на турнира по хандбал за интерконтиненталната купа на ИХФ "Чалъндж трофи" за жени до 20 години в Монтерей (Мексико). Възпитаничките на Христо Коев победиха в последния мач ДР Конго с 29:21, записаха четвърта поредна победа и взеха златните отличия.

Още на почивката българките имаха преднина от 7 гола - 15:8. Отборът на България продължи да доминира и в първите 15 минути на второто полувреме, а 47-а минута българките поведоха с 23:13.

Лора Сарандева бе най-полезна за българския тим с 9 гола. 7 попадения добави Станислав Димитрова, с 6 гола завърши Ралица Тодева, а с 5 Лидия Ковачева. За ДР Конго Джули Бету вкара 9 гола. След като Финландия спечели турнира в Казахстан през 2011-а година, сега България триумфира във второто му издание.

В идеалния отбор на турнира попаднаха две българки: Кристина Миланова бе наградена за най-добър вратар, а Станислава Димитрова получи наградата за най-добър десен защитник и най-полезен играч.

Шампионският състав на България: Кристина Миланова, Лидия Ковачева, Станислава Димитрова, Ралица Тодева, Лора Сарандева, Кристияна Блажева, Моника Радева, Жанета Емилова, Благовеста Йосифова, Анна Инджова, Петя Кръстева, Александра Антонова, Райна Георгиева