Роденият в Русе Александър Георгиев направи 23 спасявания за победата на Колорадо Авъланч с 5:3 над Далас Старс в петия мач от полуфиналните плейофи на Западната Конференция на НХЛ. По този начин "лавината" намали на 2:3 изоставането си в серията.

В Далас домакините на два пъти повеждаха в резултата, като във всяка от първите две третини двата тима си размениха по един гол. Джо Павелски и Миро Хайсканен бяха точни за „звездите“, а Артури Лехконен и Кейл Макар изравняваха.

В решителния трети период Колорадо вкара два гола още в първите 4:30 минути чрез Кейси Мителстед и отново Макар, преди Логан Станковен да намали на 3:4.

Крайното 5:3 бе оформено от Нейтън МакКкнън малко повече от три минути преди края на срещата. Шестият мач от серията е Денвър в нощта на петък срещу събота.