Българските състезатели спечелиха три медала за един ден от Евро 2011 по спортна акробатика във Варна. При мъжете четворката Пламен Костадинов, Дейвис Дагалов, Стилиян Славчев и Венелин Първанов остана на едва 8 стотни от среброто в балансовата комбинация, което взеха руснаците. Шампион е квартетът на Великобритания.

Същата разлика – 0,08 т., раздели от сребърните медали в темповата комбинация смесената двойка Мирела Иванова/Златин Киров. Тук първото място извоюва Русия, второто – Украйна.

Мъжката двойка Благовест Караджов/Марти Миланов игра много силно във финала на баланс, но трябваше да се задоволи с четвъртото място.

Младежите Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов и Тодор Великов се класираха на второ място при четворките (баланс), като бяха изпреварени само от тима на Русия. Миналата неделя четворката на България (К. Асенов, Л. Велев, Ив. Димитров и Кр. Ангелов) пък взе среброто в първенството за юноши.

Състезанията в Двореца на спорта и културата във Варна продължават до 30 октомври, а входът е свободен./БЛИЦ