Приключи международният турнир за девойки по художествена гимнастика в италианския град Пезаро, който е съпътсващ на провежданата Световна купа. България бе представена от четири гимнастички - Полина Иванова, Галатея Герова, Йоана Николова и Елизабет Йовчева.

Българките се класираха на 6-то място в многобоя със сбор от 90.700 точки и спечелиха право да участват на три финала - Полина Иванова на въже и топка и Елизабет Йовчева на бухалки. Полина зае петите места и на двата уреда, като получи 15.800 за изпълненито с въже и 15.700 за съчетанието си с топка.

Елизабет Йовчева се класира на осмо място във финала на бухалки с оценка 14.350. На отделните уреди победителки станаха - на въже и обръч - Ермолова от Русия , на топка Шматко от Русия и на бухалки Харнаско от Беларус.

Старши треньор на националния отбор девойки индивидуално е Валентина Ганева, личен треньор на Полина Иванова е Рада Вражева, личен треньор на Йоана Николова и Елизабет Йовчева и Филипа Филипова.