Валентина Димитрова записа трето поредно класиране в топ 30 в старт от Световната купа по биатлон. След като се класира на 29-то и 26-то място в състезанията от първия кръг в Йостерсунд, сега българката отново подобри най-добрия си резултат за Световната купа.

Това се случи в спринта на 7.5 км в Хохфилцен (Австрия), където 20-годишната Валентина Димитрова от Сапарева баня повали всички мишени на стрелбището и завърши на 24-та позиция.

С този си резултат тя вече се намира на 33-то място в генералното класиране с актив от 44 точки и на осмо в класирането на атлетите до 25 години.

Малко не достигна на Лора Христова да се класира за преследването в събота. Биатлонистката от Троян завъртя две наказателни обиколки и завърши на 65-то място. Даниела Кадева остана 88-ма с три грешка в стрелбата.

Победителка в надпреварата стана Ингрид Тандреволд от Норвегия. Почетната стълбичка допълниха Елвира Йоберг от Швеция и Жустин Бреза-Буше от Франция.