Братовчедът на Димитър Бербатов - Киприан Бербатов, не остана назад и също като Митко вдигна купа. Както е известно, вчера капитанът на националния ни отбор по футбол стана шампион на Англия с Манчестър Юнайтед, а днес Бербо-младши спечели веригата М-Тел Мастърс Джуниър, след като събра 5 победи от 5 мача във финалния турнир днес.

В състезанието взеха участие шестте най-добри шахматисти на България до 14 години - Киприан Бербатов, Анатоли Атанасов, Александър Монев, Дарио Дерешки, Цвета Галунова и Иван Гарнизов. Турнирът се игра в стъкления павилион пред Народния театър, където тече супертурнира от 21-ва категория на ФИДЕ М-Тел Мастърс 2009.

М-Тел Мастърс Джуниър е верига от шахматни турнири за деца до 14 години, която стартира миналата година у нас. Целта й е да подпомага развитието на спорта и откриването на шахматни таланти в цялата страна. /БЛИЦ