Хандбалистките на Бразилия се класираха за първи път в историята на полуфинал на световно първенство. Те елиминираха Унгария след 33:31 след две продължения в четвъртфиналния сблъсък помежду им от шампионата на планетата в Сърбия.

С най-големи заслуги за победата на бразилките е дясното крило Александра До Насименто, която вкара 10 гола от 13 удара. Най-добрата хандбалистка в света Александра До Насименто за 2012 година направи разликата в мача с два гола във второто продължение. На плуфинала Бразилия ще срещне отбора на Дания, който отстрани Германия след 31:28.

В друга четвъртфинална среща Полша победи Франция с 22:1 и също се класира за полуфиналите на надпреварата, където ще срещне домакините от Сърбия, детронирали шампиона Норвегия след 28:25.