Мадлен Радуканова и Боряна Калейн записаха много силно класиране на Международния турнир по художествена гимнастика, който съпътства Световната купа в Лисабон, пише Красивата страна на спорта. Мадлен, която е дъщеря на бившия треньор на ЦСКА Милен Радуканов, спечели бронзов медал, след като събра 66.350 точки (16.650 на обръч, 16.100 на топка, 16.850 на бухалки, 16.750 на лента).

Боряна стартира по-силно в първия ден, а днес оценката й на бухалки е ниска. При нея резултатът е 65.450 точки (16.650 на обръч, 16.950 на топка, 15.750 на бухалки и 16.100 на лента). Българките ще играят във всички финали.

Очаквано за всички победи рускинята Дина Аверина, която събра 72.750 точки. Втора е представителката на Беларус Мария Трубач – 67.000 точки.

В Световната купа за България ще играят Невяна Владинова, Катрин Тасева и ансамбълът.