Българският ансамбъл по художествена гимнастика завърши на четвърто място във финала на пет ленти на Европейското първенство в Холон (Израел). Европейски шампионки станаха момичетата от Беларус, които получиха оценка 18,516. Нашите финишираха с оценка 18,066. Любопитното е, че ансамбълът на Русия претърпя провал в този финал и завърши едва на пето място.

Това европейско първенство със сигурност е най-тъжното в цялата история на гимнастиката. Цветелина Стоянова все още се бори за живота си след падане от шестия етаж преди няколко дни. Нашите момичета искаха да се приберат в България, но федерацията начело с Илиана Раева категорично не позволи. Шефката каза, че е "било на живот и смърт" да накара гимнастичките да играят..."На живот и смърт" ансамбълът спечели пето място в многобоя и четвърто на пет ленти.

Агенция БЛИЦ стиска палци на Цвети да се пребори. Искаме отново да ни радва!