Изключителен успех постигнаха българските отбори по хандбал на Балканиадата в Бургас. Първо момичетата на Христо Коев завоюваха шампионската титла след победа в последната среща срещу Македония. Нашите започнаха вихрено и след великолепни отигравания на магическото трио Боги Йосифова, Лора Сарандева и Милена Великова поведоха с 15:6 през първото полувреме. В средата на втората част всичко беше решено – 21:10 и в оставащото време младите “лъвчета” се забавляваха за крайното 25:14. С най-много голове завършиха Лора Сарандева - 13, Милена Великова-5 и Боги Йосифова - 4. Така без загубена точка България спечели купата на Балканите - районът с най-силен хандбал в света (за пръв път след близо 30 години”. Индивидуален приз спечели Лора Сарандева-голмайстор.

След девойките и юношите се изправиха на финал с Македония. След трудната победа предния ден над Сърбия (европейски вицешампион за мъже) с 29:28 момчетата на Светослав Божков излязоха мотивирани за нова победа, но явно умората не им позволи да окажат сериозна съпротива. Македонците 4-и на (Европейското първенство за мъже) поведоха с 9:1, нашите се поокопитиха и успяха да намалят до 15:9 на полувремето. През второто полувреме бяхме равностойни, но не успяхме да запишем повече от почетна загуба с 27:19, като в игра влязоха всички наши състезатели. Отново над всички с реализаторските си умения бе Марин Сарандев. България завърши на второ място, шампион е Македония. В мач за третото място Сърбия победи Молдова. Индивидуален приз за голмайстор спечели Марин Сарандев. С играта си младите хандбални надежди показаха въпреки тоталното безпаричие, че имат възможности и трябва да се намери начин за обезпечаване на подготовката им, за да реализират големия си потенциал./БЛИЦ