Националният отбор на България за младежи до 20 години загуби драматично от Русия с 63:67 и ще играе за 15/16-о място на Европейското първенство. Фатална за поражението се оказа серия от пет минути без точка за нашите, в които те отново наблегнаха сериозно на стрелбата от тройката, която така и не вървеше.

Двубоят вървеше равностойно през цялото първо полувреме, като добрата игра в защита държеше нашите в мача.

Шест минути преди края на мача България поведе с една точка след кош на Везенков. Това обаче бе началото на дълга серия без нашите да отбележат. В следващите пет минути българите нямаха точка, а Русия направи серия от 11-0 и така реши мача в своя полза. В последните секунди нашите опитаха някакъв отчаян опит за обрат и се доближиха на 4 точки при оставащи 20 секунди, но не успяха да направят нищо повече.

Най-резултатен за България бе Николай Стоянов със 17 точки. Александър Везенков добави 12 точки и 11 борби, а с 12 точки е и Денислав Вутев.