Ерика Зафирова раздели четвъртото място в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика за жени в Букурещ (Румъния), съпътстващ Световната купа в категория "Б". Зафирова завърши със сбор от 63.250 точки, колкото събра и Елена Болотина от Беларус. Българката получи за своите изпълнения 15.350 точки на обръч, 15.950 точки на топка, 15.900 точки на бухалки и 16.050 точки на лента. Зафирова, която е възпитаничка на треньора Петя Монева, се класира на четвърто място на лента. Победителка стана рускинята Вероника Полякова с 68.450 точки.

В турнира при девойките старша възраст Биляна Писова се нареди на 23-то място в многобоя. На Световната купа в Букурещ националката Катрин Тасева завърши на 13-о място със сбор от 66.800 точки, а Сара Стайкова раздели 19-а позиция с 64.000 точки. На Световната купа участваха 43 гимнастички, а в международния турнир за жени - 23 грации. Днес надпреварата завършва с финалите на отделните уреди, където няма българско участие.