Франция победи Англия с 19:12 и се класира за полуфиналите на световното първенство по ръгби в Нова Зеландия.

Французите, който допуснаха загуби в групите от Нова Зеландия и Тонга, противно на всички очаквания водеха с 16:0 на полувремето след есета на Венсан Клер и Максим Медар и два гола от наказателен удар на Димитри Яшвили.

Бен Фодън даде надежда на англичаните с есе в 53-ата минута, а Джони Уилкинс вкара при допълнителния удар. Гол от игра на Франсоа Трин-Дюк даде на “петлите” аванс от 12 точки.

Три минути преди края Марк Кюто направи есе, което дълго време бе обсъждано от видео реферите. Тоби Флуд пропусна при допълнителния удар, което означаваше, че Англия има нужда от още едно есе с гол, за да прати мача в продължения.

Това обаче се оказа непосилно и Франция се класира за полуфиналите, където ще играе срещу Уелс на 15 октомври./БЛИЦ