Българските гимнастички Боряна Калейн и Мадлен Радуканова се класираха за по един финал от международния турнир в Рига – Балтийски обръч, информира beautyinsport.com. Двете грации играха с обръч и топка. Мадлен постигна оценка 17,100 на обръч, а Боряна е със 16,800 на топка. Така двете вече имат сигурни финали.

В общото класиране за многобоя Калейн е девета с 32,850 точки (16,050 на обръч), а Радуканова е единадесета с 32,400 (15,300 на топка). Начело е рускинята Карина Кузнецова. Световната шампионка Яна Кудрявцева играе извън класирането, след като в последните месеци се възстановява от операция.

Миналия уикенд Калейн спечели сребърен, а Мадлен – бронзов медал от турнир в Загреб. Тогава отличията им останаха в сянката на завръщането на Мария Матева. Следващата седмица двете ще играят и в международния турнир, съпътстващ Световната купа в Лисабон, където пък стартират Невяна Владинова, Катрин Тасева и ансамбъла.