Катар ликува! Катар е във върторг от своите герои. Хандбалният свят беше шокиран тази вечер в препълнената зала „Лусаил“ в Доха, където домакините поднесоха една от най-големите изненади в историята на този спорт. Воденият от испанеца Валеро Ривера отбор на емирството победи Германия с 26:24 в четвъртфинал от Мондиала. В главен герой на мача се превърна вратарят Даниел Шарич. 37-годишният ветеран, който е босненец по рождение, спаси няколко чисти положения и поведе своите към триумфа. Феноменалните му изяви отчаяха немците. Освен че отразяваше удари с крак, с тяло, че дори и с глава, Шарич асистира сам и за два от головете във вратата на Бундестима. Отлично се представи и резервата му Горан Стоянович. Черногорецът спаси две дузпи в изключително важен момент от двубоя. Катарците, които всъщност са истинска интернационална формация, водеха почти през цялото време с 2-3, че дори и 6 точки. Най-голямата им преднина беше на три пъти – 13:7, 14:8 и 17:11.

В края на първата част германците успяха да намалят изоставането си и се прибраха на почивка при 14:18. Тази вечер звездата на домакините Жарко Маркович беше почти напълно обезличен от противниковата отбрана, а голмайсторът пропусна и две дузпи. За сметка на това перфектно се включи Борха Видал. 206-сантиметровият испанец буквално мачкаше немците и реализира важни попадения. Европейците бяха смутени и от екзалтираната подкрепа, която над 15 000 от трибуните оказваха на Катар. За успеха момчетата на Валеро Ривера ще бъдат богато възнаградение от Негово Превъзходителство емира Тамим бин Хамад ал Тани, който лично приветства победата от луксозната си ложа. На полуфинала на 30 януари Катар ще се изправи срещу Полша. Дружина полска удари Хърватия с 24:22 в другия ранен четвъртфинален сблъсък.