Холандия се класира на полуфиналите на световното първенство по хокей на трева, след като в мач от Група “А” на турнира в Индия завърши 2:2 със защитаващия титлата си Германия.

“Лалетата” си гарантираха участие в следващата фаза един кръг преди края на мачовете в групите, след като вече имат 10 точки. Германците са втори с 8 точки, една повече от третия Южна Корея.

Заелият второто място тим също ще играе на полуфиналите. В последния си мач световните шампиони играят с Нова Зеландия, докато Южна Корея ще се изправи срещу Холандия.

Вутер Джоли даде аванс на “лалетата” преди почивката, след като се разписа в 23-ата минута. Голове на Оливер Корн (43-ата) и Ян-Марко Монтаг (63-ата) доведоха до обрат, но Холандия изравни в 65-ата с попадение на опитния Теун де Нойер./БЛИЦ

South Africa ЮАР 4 1 0 3 10 25 3

Легенда: М – мачове, П – победи, Р – равенства, З – загуби, ВГ – вкарани голове, ДГ – допуснати голове, Т – точки

Заб.: Отборите посочени с главни букви и по-тъмен шрифт се класират за полуфиналите на световното първенство.