Гросмайстор Кирил Георгиев е едноличен шампион на България по ускорен шахмат.

Българският топгросмайстор и състезател на Локомотив София доказа високата си шахматна класа и спечели еднолично Държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат в Дупница с резултат 6 точки от 7 възможни.

Второ - пето място разделиха шахматистите с по 5,5 точки. Допълнителният показател в турнира определи подгласниците на шампиона. Сребърните медали заслужи Сашо Николов, а трети е Петър Дренчев - и двамата от Марек Юнион-Ивкони. Четвърти остана Венцислав Инкьов, а пети е Любомир Данов.

Международната майсторка Елица Раева (Пристис Русе) е шампионка за жени по ускорен шахмат. Тя допълни колекцията си от постижения на изключително успешната за нея шахматна година със златния медал постигайки 5 точки и шесто място в генералното класиране.

Стефи Бедникова от Капабланка 97 Дупница заслужи сребърните медали с актив от 4 точки и 16-то място в генералното класиране. Бронзова медалистка с 4 точки и 23-то място е Ани Крумова от Георги Даскалов Варна.

Георги Филев (ЦСКА - София) и Стефи Бедникова (Капабланка 97 Дупница) са държавните шампиони за 2013 г. по Блиц.