Втората ракета на България Линда Зечири направи сензацията на турнира от Суперсериите по бадминтон в Сингапур, след като се класира за четвъртфиналите на сингъл. Софиянката надигра по категоричен начин във втори кръг Адити Мутаткар (Индия) с 2:0 гейма (21:16, 21:10) и след 30 минути доминация над азиатката, постигна едно от върховите си постижения в досегашната си кариера. Следващата съперничка на Зечири ще бъде тайванката Цу Ин Тай.

В надпреварата в Сингапур, която е с награден фонд 200 000 долара, участва и първата ракета на България - Петя Неделчева. Старозагорката обаче напусна надпреварата на сингъл, след като в оспорван мач от втори кръг, продължил 55 минути, загуби от китайката с холандски паспорт Яо Йе с 1:2 гейма (16:21, 21:18, 11:21).

Неделчева и руската й партньорка Анастасия Руских, които са поставени под номер три в основната схема, стигнаха до четвъртфиналите на двойки, след като победиха Пей Чън Хсие и Пей Рон Ван (Тайван) с 2:1 (21:12, 18:21, 21:8) гейма за 42 минути.

В следващия кръг съпернички на Неделчева и Руских са номер 5 в схемата Мин Джун Ким и Хио Джун Ли от Република Корея./БЛИЦ