Филипинската боксова суперзвезда Мани Пакиао не успя да защити титлата си на световен шампион в полусредна категория във версията на Световната боксова организация (WBO), след като загуби по точки от Тимоти Брадли.

В по-голямата част от мача в Лас Вегас Пакиао имаше преимущество и нанасяше повече удари, но Брадли устоя на атаките на съперника си и успя да запази силите си до края. Малко преди заключителните минути на боя Пакиао намали своята активност и Брадли изравни ситуацията, но решението на съдиите въпреки всичко беше напълно неочаквано - единият присъди 115:113 за филипинеца, а другите двама 115:113 за американеца. Така 28-годишният Брадли остава без загуба и завоюва титлата в полусредна категория, побеждавайки един от най-добрите боксьори в света с разделено мнение на съдиите.