Мария Матева завърши 19-а, а Невяна Владинова - 24-а е многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика, категория Б в италианския град Пезаро. Двете българки не успяха да попаднат сред финалистките на отделните уреди.

Надпреварата в Италия е изключително силна, като в нея участват 56 индивидуални гимнастички. Във втория ден на турнира Мария Матева получи оценки 17.000 точки на лента и 15.150 точки на бухалки, където имаше две изпускания. Тя има също 17.300 точки на обръч, 17.300 точки на топка и събра сбор от 66.750 точки. Матева остана с 10-а оценка на топка и на две места от място на финала. Владинова беше оценена със 17.150 точки на бухалки и 16.250 точки на лента. В първия ден тя има 15.850 точки на обръч, 16.800 точки на топка и е със сбор от 66.050 точки.

Владинова е с 12-а оценка на бухалки. Победителка в многобоя стана рускинята Яна Кудрявцева със сбор от 75.050 точки, следвана от сънародничките си Маргарита Мамун със 74.650 точки и Александра Солдатова със 73.200 точки. В класирането следват Анна Ризатдинова (Украйна) със 72.850 точки, Мелитина Станюта (Беларус) със 72.500 точки, Марина Дурунда (Азербайджан) със 71.300 точки и други.