Норвегия защити европейската си титла по хандбал за жени, след като победи с 30:29 (15:15) Холандия във финала. Това е и седма титла за тима.

Норвежките имаха психологическо предимство след силната серия в началото и успяха да наложат своята воля през втората част. Нора Мьорк показа класата си на голмайстор и вкара няколко поредни гола във вратата на холандките в средата на второто полувреме, а норвежките поведоха с 26:21 в 45-та минута. В крайна сметка "лалетата" се доближиха на гол от изравняването, но грешен пас в последната атака донесе победата на Норвегия във финала.

Нора Мьорк вкара 12 гола и стана най-резултатната хандбалистка на турнира с 53 попадения. Даник Снелдер вкара шест за холандките, а нейната съотборничка Ники Гроот спечели приза за играч на турнира.

По-рано Франция победи с 25:22 (14:9) Дания и спечели двубоя за третото място.