Александър Георгиев записа четвъртата си победа в НХЛ, след като направи 43 спасявания за успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 5:1 над Бъфало Сейбърс, съобщава Хокейни новини.

Роденият в Русе вратар на „рейнджърите“ беше близо до първия си мач без допуснат гол, но не успя да предотврати попадението на Сам Райнхард за Бъфало четири минути преди края. Джими Виси се отличи с два гола и асистенция за нюйоркчани. Мика Зибанеджад, Крис Крийдър и Нийл Пионк добавиха по едно попадение и едно голово подаване.

Кевин Хейс направи две асистенции. Робин Лехнер започна като титуляр на вратата за Бъфало, но беше заменен в средата на втората част, след като получи четири гола от 12 удара. Резервата Линус Улмарк отрази 10 удара.

КОЛОРАДО АВЪЛАНЧ – Вегас Голдън Найтс 2:1 след дузпи
(1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0)

САН ХОСЕ ШАРКС – Калгари Флеймс 5:1
(2:1, 1:0, 2:0)

Кълъмбъс Блу Джакетс – СЕЙНТ ЛУИС БЛУС 1:2
(0:1, 1:1, 0:0)

ФЛОРИДА ПАНТЪРС – Аризона Койотис 4:2
(0:1, 0:1, 4:0)