Нова Зеландия изненадващо се наложи с 2:1 над Южна Корея в мач от Група “А” на световното първенство по хокей на трева, което се провежда в Индия.

“Кивитата” откриха резултата в 4-ата минута, когато Анди Хейуорд се разписа след изпълнение на наказателен корнер. В 22-ата капитанът Дийн Кузинс удвои, след като надигра корейския вратар Ли Мюнг Хо от дузпа.

През второто полувреме новозеландците показаха здрава защита и попречиха на Южна Корея да стигне до нещо повече от почетно попадение на Ли Нам Йонг в 70-ата минута.

С тази победа Нова Зеландия събра 6 точки от три мача и се изкачи на второ място в група. Шокиращото поражение остави Южна Корея с четири точки на четвърто място. По-късно днес лидерът Холандия играе с Канада, а световният шампион Германия се изправя срещу Аржентина./БЛИЦ