Питсбърг Пингуинс – ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС 3:4
(0:0, 3:2, 0:2)
В серията: Вашингтон води с 2:1
* Само 1:07 минути преди края на мача Александър Овечкин вкара при добавката на свой удар, за да донесе на Вашингтон победата, с която тимът от американската столица поведе в полуфиналната серия от плейофите на Източната Конференция на НХЛ. Мат Нисканен, Джон Карлсън и Чандлър Стивънсън също се разписаха за Кепитълс. Никлас Бекстрьом се отличи с три асистенции, а Брейдът Холтби направи 19 спасявания. Джейк Генцъл блесна с гол и асистенция за Питсбърг. Сидни Кросби и Патрик Хорнквист също бяха точни, а Мат Мъри отрази 18 удара. Четвъртият мач от серията ще се играе в Питсбърг на 4 май (петък) от 2:00 часа рано сутринта българско време.

УИНИПЕГ ДЖЕТС – Нешвил Предатърс 7:4
(0:3, 4:0, 3:1)
В серията: Уинипег води с 2:1
* Блейк Уийлър вкара победния гол за Уинипег 4:59 минути преди края, а след това добави едно попадение на празна врата. Брендън Танев също се разписа на празна врата, а Джетс стигна до успеха, след като изоставаше с 0:3 след края на първата третина. Така канадският тим поведе в полуфиналната серия от Западната Конференция. Дъстин Бафлин се отличи с два гола и една асистенция за успеха, а Пол Щастни добави едно попадение и две голови подавания. Джейкъб Труба също беше точен, а Конър Хелебък направи 26 спасявания. Филип Форсберг и Пи Кей Субан завършиха с по един гол и една асистенция за Нешвил. Майк Фишър и Остин Уотсън също се разписаха, Матиас Екхолм и Раян Джохансън направиха по две асистенции, а Пека Рине отрази 38 удара. В петък (4 май) от 4:30 часа наше време двата тима отново се изправят един срещу друг в Уинипег в четвъртия мач от серията.

Информация: Хокейни Новини